Ana sayfa Haberler

Nozul Lazer Kesimin Kalitesini Etkiler mi?

Sertifika
Çin Riselaser Technology Co., Ltd Sertifikalar
Çin Riselaser Technology Co., Ltd Sertifikalar
Müşteri yorumları
Ambalajınız için teşekkür ederiz. Paketleriniz özenle tasarlanmış ve hazırlanmıştır.

—— Gustavo

Teşekkür ederim, Zoe.

—— galip

Makine sağlam görünüyor ... iyi yapılı .. öyle!

—— Stefano

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Nozul Lazer Kesimin Kalitesini Etkiler mi?
hakkında en son şirket haberleri Nozul Lazer Kesimin Kalitesini Etkiler mi?

Ⅰ.Nozul ve kesim kalitesi arasındaki ilişki: Nozul merkezi ile lazer merkezi aynı eksende olmadığında kesim kalitesine etkisi:

1) Kesme bölümünü etkiler.Kesme gazı dışarı püskürtüldüğünde, düzensiz hava hacmine neden olur, bu da kesme bölümünün diğer tarafında değil bir tarafında eriyen lekelere sahip olmasını kolaylaştırır.3 mm'nin altındaki ince levhaların kesilmesinde çok az etkisi vardır.3 mm'den daha büyük bir levha keserken etkisi daha ciddidir ve bazen kesilmesi imkansız hale gelir.

2) Keskin köşeli veya küçük açılı iş parçalarını keserken keskin köşelerin kalitesini etkileyerek, yerel aşırı eritme üretmek kolaydır.Kalın plakaları keserken kesmek mümkün olmayabilir.

3) Perforasyonu etkiler, perforasyon sırasında dengesizlik, zamanın kontrolü kolay değildir, kalın plakaların penetrasyonu aşırı erimeye neden olur ve penetrasyon koşullarının kavranması kolay değildir ve ince plakalar üzerindeki etki küçüktür.

hakkında en son şirket haberleri Nozul Lazer Kesimin Kalitesini Etkiler mi?  0

Ⅱ.Meme açıklığı seçimi: Birkaç çeşit meme çapı vardır: φ1.0mm, φ1.5mm, φ2.0mm, φ2.5mm, φ3.0mm, vb. Şu anda, iki tür meme açıklığı φ1.5mm ve φ2mm'dir .İkisi arasındaki fark şudur:

1) 3 mm'nin altındaki ince plakalar: φ1,5 mm kullanın, kesme yüzeyi ince olacaktır;φ2mm kullanın, kesme yüzeyi daha kalın olacak ve köşeler kolayca eriyecektir.

2) 3 mm'nin üzerindeki kalın plakalar: Daha yüksek kesme gücü nedeniyle, nispi ısı yayma süresi daha uzundur ve nispi kesme süresi de artar.Φ1,5 mm ile gaz difüzyon alanı küçüktür, bu nedenle kullanıldığında stabil değildir, ancak temelde kullanılabilir.Φ2mm ile gaz difüzyon alanı geniştir ve gaz akış hızı yavaştır, bu nedenle kesme işlemi daha kararlıdır.

3) φ2,5 mm'lik delik çapı yalnızca 10 mm'nin üzerindeki kalın plakaları kesmek için kullanılabilir.

hakkında en son şirket haberleri Nozul Lazer Kesimin Kalitesini Etkiler mi?  1

Özetle, nozül açıklığının boyutu, kesim kalitesi ve perforasyon kalitesi üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir.Şu anda, lazer kesimde çoğunlukla φ1,5 mm ve φ2 mm açıklıklara sahip nozullar kullanılmaktadır.

 

Hatırlatma: Nozül deforme olduğunda veya nozül üzerinde eriyen lekeler olduğunda, bunun kesme kalitesi üzerindeki etkisi yukarıda açıklananla aynıdır.Bu nedenle, nozül dikkatlice yerleştirilmeli ve deformasyonu önlemek için çizilmemelidir;nozül üzerindeki erime lekesi zamanında temizlenmelidir.Nozulun kalitesi, imalat sırasında yüksek hassasiyet gereksinimlerine sahiptir ve kurulum sırasında doğru yöntem gereklidir.Nozulun kalitesizliği nedeniyle kesim sırasında çeşitli koşullar değiştirilecekse, nozul zamanında değiştirilmelidir.

Pub Zaman : 2020-10-25 16:50:27 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Riselaser Technology Co., Ltd

İlgili kişi: Mr. Alex Ren

Tel: 008613924641951

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)